sobota, 7 listopada 2015

Menu dla diabetyka - podejmij listopadowe wyzwanie!


W listopadzie na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. W tym roku tematem przewodnim obchodów tego dnia jest zdrowe odżywianie - czyli coś co powinno zainteresować nas wszystkich!
 
Otyłość spowodowana nieprawidłowym odżywianiem jest jednym z największych czynników ryzyka cukrzycy, także u dzieci. Natomiast zbilansowana, różnorodna i lekka dieta pozwala nie tylko zapobiegać cukrzycy, ale także jest istotnym elementem leczenia tej choroby. Wielu z Was pewnie słyszało termin dieta cukrzycowa, ale czy wiecie na czym ona polega? Czy jest trudna do wprowadzenia i utrzymania?Moi stali czytelnicy wiedzą, że od jakiegoś czasu jestem zaangażowana w akcję "Menu dla diabetyka", której celem jest pomoc osobom z cukrzycą przygotowywać smakowite i proste dania zgodne z wytycznymi diety cukrzycowej, tak aby było nie tylko zdrowo, ale także pysznie!


Zachęcam także Was do podjęcia wyzwania “Menu dla diabetyka” - czyli gotowania, ale i jedzenia zgodnie z dietą cukrzycową! Od dziś, aż do końca listopada w akcji na Durszlaku zbieram przepisy na pyszne dania dla diabetyków. Podejmiecie wyzwanie?

Poniżej znajdziecie wskazówki, których należy przestrzegać:

SKŁADNIKI
Im niższy mają indeks glikemiczny tym lepiej. Wszystkie zalecane, dozwolone i niedozwolone produkty znajdziecie na stronie www.menudiabetyka.pl w pierwszej tabeli.

SPOSÓB PRZYRZĄDZENIA
  • Zalecane jest gotowanie, gotowanie na parze, pieczenie w folii lub pergaminie, duszenie, grillowanie, gotowanie warzyw, kasz, ryżu i makaronu “al dente”. 
  • Przeciwwskazane jest smażenie w głębokim tłuszczu, panierowanie, pieczenie w cieście francuskim, rozgotowywanie potraw, dodawanie tłustej śmietany, masła, smalcu, boczku
Zachęcam także do zajrzenia na stronę www.menudiabetyka.pl - znajdziecie tam całe kompendium wiedzy na temat diety cukrzycowej, które ułatwi Wam zadanie;)

Najprościej rzecz ujmując – ma być lekko, zdrowo no i pysznie!

Na koniec akcji przepisy zostaną poddane ocenie dietetyczki - Agnieszki Ślusarczyk oraz Davida Gaboriaud - ambasadora akcji. Trzy przepisy, które najlepiej spełnią wytyczne diety cukrzycowej oraz wydadzą nam się najciekawsze i najbardziej smakowite zostaną nagrodzone nowo wydanym, limitowanym Albumem Kulinarnym “Menu dla diabetyka”. Autorzy zwycięskich przepisów, jeśli tylko zechcą, zostaną także partnerami akcji “Menu dla diabetyka”!Kod należy skopiować i wstawić na swoją stronę.
<a href="http://durszlak.pl/akcje-kulinarne/menu-dla-diabetyka"><img src="http://durszlak.pl/system/banners/00/00/00/12/64embed_mAfTZdnATHZWppSPNpF7YNbMfPBubQzz.jpg" alt="Menu dla diabetyka "></a>
Menu dla diabetyka