wtorek, 29 grudnia 2015

Podsumowanie akcji "Menu dla diabetyka"

Koniec roku to czas podsumowań, więc oto jest - podsumowanie akcji "Menu dla diabetyka", którą jakiś czas temu zorganizowałam na Durszlaku. Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie! W akcji wzięło udział 41 uczestników, którzy łącznie zgłosili 104 dania. Po sprawdzeniu wszystkich przepisów - a zajęło to chwilę - okazało się, że ogromna większość propozycji wzorowo spełnia warunki diety cukrzycowej, pozostałe dania po korektach od dietetyczki także mogłyby się znaleźć na talerzu diabetyka.

W podziękowaniu za Wasze zaangażowanie w akcję mam dla Was niespodziankę:) Album kulinarny "Menu dla diabetyka" otrzymają wszyscy uczestnicy akcji! Dane do wysyłki albumów przesyłajcie  na adres mailowy: anna@koalicja-cukrzyca.pl
Poniżej znajdziecie wszystkie wpisy wraz z komentarzami dietetyczki w propozycjach, w których warto coś zmienić. Często w Waszych przepisach pojawiała się dynia, wydawałoby się zdrowa - ale ma wysoki indeks glikemiczny, więc nie jest wskazana dla diabetyków, zwłaszcza jako główny składnik dania. Jako dodatek, w niewielkiej ilości, przy założeniu, że pozostałe składniki mają niski indeks glikemiczny jest dozwolona.