poniedziałek, 2 marca 2015

Menu dla diabetyka

Niedawno rozpoczęłam współpracę z Koalicją na Rzecz Walki z Cukrzycą w jej najnowszym projekcie "Menu dla diabetyka." Celem akcji jest między innymi stworzenie bazy przepisów dla osób chorujących na cukrzycę. Od tego roku wybrane przepisy z mojego bloga, które spełniają warunki diety cukrzycowej będziecie mogli znaleźć także na stronie www.menudiabetyka.pl.

W związku z projektem będę także cyklicznie zamieszczać wpisy dotyczące cukrzycy i tego jak sobie z nią radzić w kuchni. Dania pozytywnie zaopiniowane przez dietetyczkę Koalicji będą oznaczone logo akcji "Menu dla diabetyka". Dzięki współpracy ze specjalistami z Koalicji na Rzecz Walki z Cukrzycą mam nadzieję dowiedzieć się więcej nie tylko o samej chorobie, ale przede wszystkim o tym - jak jej zapobiegać.

Z badań przeprowadzonych przez Koalicję wynika, że dla diabetyków przestrzeganie diety jest poważnym problemem - trzeba pilnować indeksów glikemicznych, wymienników węglowodanowych i pięciu porcji dziennie. Właśnie dlatego na stronie "Menu dla diabetyka" znajdą się przepisy opracowane zarówno przez kulinarnych blogerów jak i kucharzy-profesjonalistów, które zostały sprawdzone przez dietetyka i zaakceptowane jako pełnowartościowe i bezpieczne dla cukrzyków. Ma być pysznie, zdrowo i bez obliczania! W ubiegłym tygodniu odbyła się uroczysta inauguracja projektu "Menu dla diabetyka" oraz kulinarne warsztaty dla dziennikarzy i partnerów akcji. Ja także wzięłam w nich udział. Wspólnie z przedstawicielami mediów i blogerami zaangażowanymi w akcję przygotowywaliśmy pod okiem Dawida Gabariaud dania dla diabetyków. Wkrótce zamieszczę przepisy na dania, które przygotowaliśmy. 

A oto fotorelacja ze spotkania.